В конкурса могат да участват всички студенти по журналистика, бакалавърска степен, които са на максимум 24 години. Позволено е участниците да се явяват под формата на отбор. Изгответе едноминутно видео на тема “Покажи българската мечта”. Срок за изпращане на видеото: до 30.04.2019 г. Обявяването на победителя и връчването на наградата ще се извърши на 15 Май 2019 г. Заявете участие в конкурса чрез изпращане на имейл на konkurs@dimitartsonev.com. В имейла включете три имена на кандидата (или кандидатите, ако сте отбор); в кой университет учите журналистика; кой курс сте; телефон и имейл за връзка. Когато видеото е готово: качете го в сайт за видео споделяне, като YouTube или Vbox7, и изпратете линка на имейл: konkurs@dimitartsonev.com В началото на месец май 2019 управителният съвет на фондацията ще прегледа всички кандидатури и ще избере победител. Победителят ще бъде обявен на специално събитие на 15 май 2019. Тогава ще бъде връчена и наградата. 1500 лв, едногодишна стипендия в размер на 100 лева на месец и грамота-признание от фондацията. Както и възможността видеото ви да бъде показано пред представители на някои от най-големите медии в страната. Важно – от фондацията решихме да прибавим към наградата и стаж в медия по избор. 1500 лв + официална грамота-признание от фондацията + едногодишна стипендия + стаж в медия по избор.